'CHESHIRE HOME' İLE GAÜ MİMARLIK TASARIM VE GÜZEL SANATLAR FAKÜLTESİ, "GÜZEL ...

Tarih: 22/10/2018

- FAKÜLTE BAHÇESİNDE EN GÜZEL ETKİNLİK

Girne Amerikan Üniversitesi; Mimarlık Tasarım ve Güzel Sanatlar Fakültesi`nin idari, akademik kadrosu ve öğrencilerinin destekleriyle "Cheshire Home" (Girne Rehabilitasyon Merkezi), engelli bireyler yararına kermes düzenlendi.    

Bütün olarak; gönüllü bireylerin katkılarıyla faaliyetlerini sürdüren "Cheshire Home" hareketinin kermesi; GAÜ Merkez Girne Kampüsü`nde, Mimarlık Tasarım ve Güzel Sanatlar Fakültesi ön bahçesinde gerçekleşirken, kermes ikinci kez GAÜ ev sahipliğinde de yapılmış oldu.

Fakülte öğrencileri`nin destek verdiği, kermes hakkında açıklamalarda bulunan `Cheshire Home` Dernek Başkanı Emine Manicioğlu "On yıldır, bu derneğin içerisindeyim. Bütün emeğimiz ve yardımlarımız engelli arkadaşlarımız için, onların daha güzel günler geçirmesi içindir. Bu vesileyle de; Girne Amerikan Üniversitesi’nin ev sahipliği için çok teşekkür ederiz. Çalışmalarımız; Özellikle, engelli  arkadaşlarımın her gün evlerinden alınıp, derneğe getirilerek ve orada; arkadaşları ile olumlu zamanlar geçirmesine odaklıdır. Derneğimize, her boyutta katkıda bulunan yardımseverler ve biz gönüllüler; Devlet katkısı olmadan,  engelli arkadaşlarımızın yaşamsal ihtiyaçlarını, tüm gücümüzle karşılamaya çalışıyoruz." ifadeleri ile seslendi.  

`Cheshire Home` Girne Rehabilitasyon Merkezi Dernek Başkan Yardımcısı İsmail Zeki Manicioğlu ise ; Etkinliğin, üniversitede düzenlenmesindeki emeklerinden ötürü, GAÜ Mimarlık Tasarım ve Güzel Sanatlar  Fakültesi Sekreteri Cemaliye Ulukart’a da teşekkür dileklerini iletti. Manicioğlu, "Tüm bu katkılar ve kermesler ile; Gönüllü vatandaşlar olarak, derneğimiz aracılığıyla engelli bireylerimize destek olmaya çalışıyoruz." şeklinde konuştu. 

Gerçekleştirlen kermes sırasında; Kendisi de doğuştan engelli bir birey ve dernek üyesi olan, Ahmet Bilgili’nin yazdığı ve kendi yaşam öyküsünü derlediği ‘Gemici’ adlı özgün kitap çalışması da katılımcılara tanıtıldı.

 
GAU American College GAU Research Marine GAU SEM GAU Marine GAU INTEB


İletişim