GAÜ 2018-2019 AKADEMİK YIL AÇILIŞ TÖRENİ, “HAKAN MENGÜÇ”’ÜN KATILIMI İLE 12 EKİM’DE ...

Tarih: 08/10/2018

Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) 2018-2019 Akademik Yılı Resmi Açılışı “Sürdürülebilirlik” teması ile 12 Ekim 2018 Cuma Günü gerçekleştiriliyor.

12 Ekim Cuma Günü, "GAÜ Spectrum Uluslararası Kongre Merkezi"nde saat 10.00`da gerçekleşecek olan açılış töreninin bu yıl ki Açılış Dersini, ünlü yazar ve neyzen Hakan Mengüç gerçekleştirecek.

GAÜ Girne ile El Ele Kortej Yürüyüşü ve Grup Rast Konseri ile, Yeni Akademik Yılına Merhaba Diyor

GAÜ Rektörlüğü konuyla ilgili yaptığı yazılı açıklamada, resmi açılış töreninin ardından, aynı gün (12 Ekim Cuma) “Geleneksel Kortej Yürüyüşü”nün ‘Girne Kenti İle El Ele’ sloganı doğrultusunda, saat 17.30’da Girne Kent Merkezi’nde gerçekleşeceği belirtilerek, yürüyüşünün ardından, havai fişek gösterisi ve Grup Rast Konseri düzenleneceği bilgisine yer verildi.

Halan Mengüç Kimdr?

Bursa doğumlu Hakan Mengüç, Uludağ Üniversitesi’nde öğrenim gördü. Küçük yaşlarda müziğe ilgi duymaya başladı ve 15 yaşında hem ney hem de piyano öğrendi. 2 sene konservatuara devam etti ve daha sonra konservatuardan ayrıldı. Ney ile başlayan yolculuğu onu tasavvuf ve sufi felsefesi ile tanıştırdı. Ardından Osmanlıca öğrendi ve yıllar sonra Şems-i Tebrizi’nin diyarında sufizm üzerine bir eğitim sürecinden geçti, Mesnevi’nin ana dili olan Farsçayı öğrendi.20’li yaşlarında üniversitelerde seminerler vermeye başladı. Bu seminerlerin konuları; Kendini tanıma, bilinçaltı, topluluk önünde konuşma ve içsel motivasyon idi. Yine 20’li yaşlarında dramaturji (tiyatro yazarlığı) ve öykü yazarlığı eğitimlerini tamamladı. Yazdığı bir oyun Nilüfer Tiyatro Festivali’nde sergilendi. 2015 yılında 125 ülkede yayınlanan Tedx konuşmasına davet edildi ve sufi felsefesi üzerine konuştu. Kendisini müzisyen, yazar ve aynı zamanda bilgi ve deneyimlerini paylaşan bir danışman olarak tanımlamaktadır.
Akreditasyonlar


İletişim