GAÜ YENİ SEZON ÖNCESİ MASA TENİSİ’NDE ATAĞA GEÇTİ

Tarih: 05/10/2018

Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) masa tenisinde yeni sezon öncesi atağa geçti.

GAÜ birçok iç ve dış transferle kadrosunu güçlendirirken, yeni kadro için geniş bir teknik kadro oluşturdu. GAÜ Türkiye Milli takımı teknik komite başkanı ve Adana Bölge Antrenör Sorumlusu Sunay Atakan ile, Genel Antrenör danışmanı olarak anlaştı. Atakan’ın danışmanlığında kulüpe antrenör olarak; Bekir Bekiroğulları, Ercem Ruhluel, Celal Çorba ve İbrahim Oğuz Aydın göreve getirtildi.

Doğgün: “Kadromuzu güçlendirme yoluna gittik” GAÜ Spor Kulübü Koordinatörü Yrd. Doç. Dr. Muzaffer Doğgün basına yaptığı açıklamada şöyle konuştu: “KKTC’de ve Türkiye’de mücadele eden masa tenisçilerimizden kimilerinin mezun olarak takımdan ayrılması üzerine kadromuzu genişletme ve güçlendirme yoluna giderken, teknik kadromuzu da genişlettik ve güçlendirdik. Türkiye Milli Takım Komite başkanı Sunay Atakan ile genel antrenör danışmanı olarak anlaştık. Atakan’ın danışmanlığında dört antrenörümüz takımları çalıştıracak. Girne bölgesini İbrahim Oğuz Aydın ve Celal Çorba, Lefkoşa bölgesi takım ve okullarını Bekir Bekiroğulları ve Ercem Ruhluel çalıştıracak.”

Akpınar: “Hedef Avrupa”

GAÜ Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı Türkay Akpınar açıklamasında, yeni sezon için antrenör ve sporcu kadrosunu genişlettiklerini ve güçlendirdiklerini belirtti.

Akpınar açıklamasına şöyle devam etti:

“Hedefimiz KKTC’de ve Türkiye’de başarılı olmak ve Türkiye liglerinde ve üniversite yarışlarında dereceye girip Avrupa’ya gitmektir. Bu nedenle Türkiye Milli Takım komite başkanı Sunay Atakan’ı Genel antrenör danışmanlığına getirdik. Atakan’ın danışmanlığında burada ve Türkiye’de maçlarımızın olmadığı hafta sonlarında Girne ve Adana’da hazırlık yapacağız. Kadromuza yeni sporcu transfer olarak Zihni Şahin Baturay, Fatma Aykut Lug ve Daniel Vasilevivanov’u Adana’dan, Bekir Bekiroğulları ve Bilge Ervandar’ı Bekiroğulları’ndan  transfer ettik. Son zamanlarda masa tenisini bırakacağımız konusunda yapılan dedikoduların asılsız olduğunu da belirtmiş olayım. Gölge etmesinler bize yeter.”
GAU American College GAU Research Marine GAU SEM GAU Marine GAU INTEB


İletişim