GAÜ, NİJERYA'DA; YÜKSEK ÖĞRENİMDE ÖNEMLİ İŞ BİRLİĞİ ANLAŞMALARI YAPTI.

Tarih: 09/07/2018

Girne Amerikan Üniversitesi; ülkemiz yüksek eğitim sektöründeki paydası büyüyen Afrika Kıtası`ndan öğrenci talebine yönelik önemli iş birliği anlaşmaları serisine, Nijerya ile devam ediyor.

GAÜ`den yapılan bilgilendirme ile; Nijerya`da yapılan girişimler ve bağlı anlaşmalarla ilgili olarak detaylar verildi. Bilgilendirme, şu ifadelerden oluştu.

"Üniversitemiz rektör yardımcımız, Doç. Dr. Sualp Davut`un başkanlığında Nijerya`da bulunan heyetimiz, yüksek öğretim sektörüne yön veren;  Federal University of Katsina, University of Calabar, Federal University of Dutsin, Landmark University, Yobe State University, University of Abuja, Wesley University, Anchor University, Augustine University, Chistland University, Bells University of Ota, Babcock University, ve Technical University  kurumları ile temaslarının ardından, Nijerya’da ortak program yürütme de dahil, eğitim alanında çeşitli mahiyetler doğrultusunda iş birliği anlaşmalarına imza koymuştur.

Nijerya Devleti`nin saygın yüksek öğrenim kurumları ile Girne Amerikan Üniversitesi ve beraberindeki  `American Universities Consortium`  aralarında, Karşılıklı olarak her iki ülkenin eğitim kurumları arasında yeni bir akademik vizyon sunacak anlaşmaların içinde; Nijerya’da hukuk eğitimi alan kişilere,  avukat olma yetkisi veren ve bu alandaki tüm yüksek öğretim kurumlarına eğitim verme onayı da sağlayan `Council of Legal Education - Law School` Genel Direktörü Prof. Dr. Isa Hayatu Chiroma`nın başkanlığını yürüttüğü heyet ile yapılan görüşmede ise, GAÜ Hukuk Fakültesi için ortak kararlar alınmış ve iş birliği anlaşmaları ayrıca deklare edilmiştir."
GAU American College GAU Research Marine GAU SEM GAU Marine GAU INTEB


İletişim