GAÜ – FEHMİ AKSOY KOLEJİ İŞBİRLİĞİNDE, DİYARBAKIR’LI ÜNİVERSİTE ADAYLARINA SEMİNER

Tarih: 12/03/2018

Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ), Diyarbakır’lı lise rehber öğretmenleri ve yöneticilerine, “Çocuklarda Mahremiyet Eğitimi” konulu seminer verdi.

GAÜ ve Diyarbakır Fehmi Aksoy Koleji işbirliğinde, iki oturum şeklinde gerçekleşen seminere, GAÜ adına, Rektör Yardımcısı Doç. Dr. Sualp Davut, GAÜ Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Arslan ile GAÜ İzmir Koordinatörü Gözde Bider katıldı.

GAÜ Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Arslan’ın, iki oturumda gerçekleştirdiği; “Çocuklarda Mahremiyet Eğitimi” konulu seminere, 300’e yakın rehber öğretmen, yönetici ve veli katılım gösterdi. Seminerin açılışında konuşma gerçekleştiren GAÜ Rektör Yardımcısı Doç. Dr. Sualp Davut, GAÜ’nün uluslararsılaşma vizyonundan bahsederek, İngiltere, ABD, Moldova, Sri Lanka, Hong Kong, İstanbul ve KKTC ana kapüsü olmak üzere 7 farklı ülkeye yayıldıkları ve 200’ün üzerinde uluslararsı üniversite ile işbirliği içerisinde olduklarını söyledi. Davut, GAÜ bünyesinde 130 farklı ülkeden öğrenci ve 40 farklı ülkeden akademisyenin bulunduğunu ifade ettiği açıklamasında, GAÜ’nün tam anlamıyla,  bölgede eşi benzeri olmayan uluslararası bir üniversite olduğunu söyledi.

GAÜ Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Arslan’ın, “Çocuklarda Mahremiyet Eğitimi” konusunda vermiş olduğu seminerin sonunda, GAÜ Rektör Yardımcısı Doç. Dr. Sualp Davut Diyarbakır Fehmi Aksoy Koleji Müdürü Selahattin Karaaslan’a plaket takdim ederken, Karaaslan ise Davut ve Arslan’a teşekkür plaketi takdim etti.
GAU American College GAU Research Marine GAU SEM GAU Marine GAU INTEB


İletişim