AKPINAR: “BUGÜN DÜNYANIN HEMEN HER ÜLKESİNDE BİR GAÜ MEZUNUYLA KARŞILAŞMA ŞANSINIZ VARDIR”

Tarih: 05/02/2018

Türkiye’nin birçok ilinden gelen 500 rehber öğretmenler, lise müdürleri ve Rehberlik Araştırma Merkezi (RAM) Müdürleri KKTC`de düzenlenen “5. Eğitim Çalıştayı”ında bir araya geldi.

Türkiye’de üniversite çağındaki öğrencilere, yükseköğretimde bir alternatif sunmak ve KKTC`deki üniversite eğitimini tanıtmak amacıyla Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) tarafından “5. Eğitim Çalıştayı” düzenlendi. GAÜ Milenium Park ve Uluslararası Kongre Merkezi Spectrum Hall’de gerçekleştirilen çalıştaya alanında uzman 500 eğitimci katıldı. Açılış konuşmasını GAÜ Rektörü Prof. Dr. Kutsal Öztürk gerçekleştirdiği çalıştayda, GAÜ Rektör Yardımcısı Doç. Dr. Sualp Davut, GAÜ’nün Vizyonu, Gelişimi hakkında, GAÜ Marketing Koordinatörü Leyla Biçer ise, Gaü’nün uluslararası kampüsleri ve açılımları hakkında konuşma gerçekleştirdi. GAÜ 5. Eğitim Çalıştayı’nın ikinci bölümünde ise, GAÜ Akademisyeni Yrd. Doç. Dr. Tuğba Him Karabıyıklı, “Danışmanlıkta Etkili İletişim” konulu eğitm semineri gerçekleştirdi. Gerçekleştirilen eğitim seminerlerinin yanı sıra Kuzey Kıbrıs’ın tarihi noktalarına gezilerin de düzenlenen çalıştay, gala yemeği ve sertifika programı ile son buldu. 
GAÜ Kurucu Rektörü ve Mütevelli Heyeti Başkanı Serhat Akpınar, Çalıştay Gala programında yaptığı konşmasında, GAÜ’nün gelişim yolcuğu ve projeleri hakkında bilgi verirken, GAÜ olarak, kendilerini devamlı yenileme ve yeniliğin peşinde olan bir yapıda tutmaya önem verdiklerini vurguladı.

Akpınar konuşmasında şunları söyledi;
Akpınar: Yükseköğrenimde 50. Yılına doğru ilerleyen GAÜ, Küreselleşen Dünyamıza Ayak Uydurabilecek Bireyler Yetiştirmenin Haklı Gururunu Yaşamaktadır”
“Cumhuriyet’imizin ilanından sonra, kuzeyde kurulmuş ilk üniversite olan Girne Amerikan Üniversitesi, eğitimde 35. Yılını tamamlamak üzere. Bu yolculuğa çıktığımız ilk günden itibaren tek amacımız eğitim meşalesini olabildiğince fazla insana ulaştırmak olmuştur. Bu amaç uğruna öğrencileri Girne’ye getirmeye çalıştığımız kadar, onları da dünyayla buluşturmak niyetiyle çıktığımız bu eğitim serüveninde, eğitim meşalesini ülkeler ve kıtalar aşıp dünyanın farklı merkezlerine de götürmeyi başarmış bir Üniversite olmanın gururunu yaşıyoruz. Yükseköğrenimde 50. Yılına doğru ilerleyen Girne Amerikan Üniversitesi bugün bir dünya üniversitesi olarak, küreselleşen dünyamıza ayak uydurabilecek bireyler yetiştirmenin haklı gururunu yaşamaktadır. Bugün dünyanın hemen her ülkesinde bir GAÜ mezunuyla karşılaşma şansınız vardır. Bugün hızla devam eden Hastane projemiz neticelendiğinde sadece Girne halkı ve öğrencilerimizin ihtiyaçlarını değil, ayrıca Orta Doğu bölgesinde de araştırma endeksli bir sağlık merkezi olacaktır. 
Akpınar: “Kendimizi Devamlı Yenileme ve Yeniliğin Peşinde Olan Bir Yapıda Tutmaya Önem Veriyoruz”

İki üniversitemiz de üstlendikleri eğitim misyonu dışında sosyal sorumluluklarının da farkında olan üniversitelerdir. Her yıl üniversitelerimiz kendilerine bir tema seçip, yıl içinde büyük sorumluluk projeleriyle farkındalığı arttırmak, ve öğrencilerinin duyarlı bireyler olarak yetişemelerine katkı koymaktadır. Kıbrıs Amerikan Üniversitemiz 2017-2018 yılını Çocuk yılı, Girne Amerikan Üniversitemiz ise bu yılı İnnovasyon yılı ilan etmiştir. Akademisyenlerimiz, İdari kadromuz ve Öğrencilerimizin de desteğiyle bu yıl kapsamında farklı aktivitelerle Birleşmiş Milletler nezdinde yaptığımız girişimlerden, Google ile düzenlediğimiz ve düzenleyeceğimiz etkinliklerden, Nisan ayında düzenleyeceğimiz Çocuklara yönelik Rüzgargülü projemize kadar aktif birşekilde çalışmaktayız. Kendimizi devamlı yenileme ve yeniliğin peşinde olan bir yapıda tutmaya önem veriyoruz. 
Üniversitelerimiz bölgesel ihtiyaçların ötesinde, bölgemizin ve dünyamızın ihtiyaçların da bilincinde olan ve bu sebeple hedeflerini hep sınırötesine taşıyan bir üniversitedir. Sonuna yaklaştığımız bu Çalıştay sonrasında artık sizlerin de birer GAÜ fahri elçisi olacağınıza, ve bizleri bu yolculukta destekleyeceğinize inanıyorum.”
Akreditasyonlar


İletişim