GAÜ REKTÖRÜ PROF. DR. ÖZTÜRK, TÜRKİYE SİVİL HAVACILIK GENEL MÜDÜRLÜĞÜ’NE ZİYARETTE BULUNDU

Tarih: 22/01/2018

Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) Rektörü Prof. Dr. Kutsal Öztürk ve GAÜ Havacılık Yüksekokulu Müdürü, Kaptan Pilot Mehmet Muhtaroğulları, Türkiye Sivil Havacılık Genel Müdürü Bahri Kesici’ye nezaket ziyaretinde bulundu.

Ziyaret sonrasında açıklamada bulunan GAÜ Rektörü Prof. Dr. Kutsal Öztürk, öncelikli olarak, GAÜ adına kendileirni kabul eden Sivil Havacılık genel Müdürü Bahri Kesici’ye teşekkürlerini sundu. Öztürk,  GAÜ olarak Havacılık alanına büyük önem vedikleirni belirterek, Pilotaj bölümünün her geçen gün daha da genişlediğini, artan öğrenci sayısı ile birlikte uçak sayısının da her geçen gün arttığını ifade etti. Öztürk, Pilotluk mesleğinin, günümüzün ve geleceğin en popüler meslekleri arasında olduğunu söyleyerek, üniversite olarak, pilotaj bölümüne büyük özen gösterdiklerini, başarılı akademik kadronun yanında, uyguladıkları müfredat ve en önemlisi pratik eğitimlerde kullandıkları uçaklarında dünya standartında olduğunu vurguladı.

Türkiye Sivil Havacılık Genel Müdürü Bahri Kesici ise yapmış olduğu açıklamasında, SHGM olarak, GAÜ’nün havacılık faaliyetlerinden memnun kadıklarını belirterek, GAÜ’nün KKTC`de yapacağı uçuşlarla ilgili olarak her konuda da yardımcı olmaya hazır olduklarını söyledi.  

GAÜ Havacılık Yüksekokulu Müdürü, Kaptan Pilot Mehmet Muhtaroğulları ise yaptığı açıklamasında, ziyaretin çok olumlu geçtiğini belirterek, GAÜ Havacılık Yüksek Okulu ve Uluslararası Havacılık Akademisi olarak  uçuşlarını Türkiye`de olduğu gibi, en kısa zamanda KKTC semalarında da başlatacaklarını vurguladı. Muhtaroğulları ayrıca, Mevcut öğrencilerin, Çorlu havalimanında uçuş eğitimlerine devam ettiklerini, önümüzde ki dönemde ise yer derslerini tamamlayan pilotaj öğrencileri ile de, ilk uçuşlarına başlayacaklarını söyledi. Öğrenci sayılarının her geçen yıl arttığına dikkat çeken Muhtaroğulları, GAÜ’nün bu doğrultuda havacılık alanında da büyümeye hız kesmeden devam edeceğini vurguladı.
Akreditasyonlar


İletişim