ANKARALI ÜNİVERSİTE ADAYLARINDAN, GAÜ’YE YOĞUN İLGİ

Tarih: 29/12/2017

Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) Eğitim danışmanları, 2017-2018 yılı sonunda üniversiteye yerleşecek adaylar ile, Ankara Altınpark Expo’da düzenelenen EKET Eğitim Fuarında biraraya geldi.

GAÜ`den yapılan açıklamada; Ankara Altınpark Expo’da düzenelenen Eğitim Fuarında yer alan GAÜ Standının, üniversite adayları tarafından yoğun ilgi ile karşılandığı belirtilirken, öğrencilerin özellikle, GAÜ’nün yurtdışı kampüsleri ve burs olanaklarına ilgi gösterdikleri ifade edildi. Ayrıca, GAÜ bünyesine buunan Pilotaj, Mimarlık, Psikoloji ve Sağlık bölümlerine yoğun ilgi gösterdikleri, vurgulandı.

Ankara Altınpark Expo’da düzenelenen EKET Eğitim Fuarına GAÜ adına katılım gösteren GAÜ Eğitim Danışmanı Gözde Bider yaptığı açıklamada şunları söyledi;

“İki gün boyunca süren EKET fuar etkinliği Ankara Altınpark Fuar alanında gerçekleşti. Geçtiğimiz yılda da katılım gösterdiğimiz fuarda bu sene de GAÜ’ye özel ayrılmış standımızda aday öğrencilerin aklındaki soruları cevapladık. Ankara içerisindeki hemen hemen bütün okullarınların katılım gösterdiği fuara, 11. ve 12. sınıflardan ziyaretler gerçekleşti. Öğrencilerin en çok ilgi gösterdiği bölümlerimiz ise, Pilotaj, Mimarlık, Psikoloji ve Sağlık Alanındaki bölümlerimiz oldu. Bunun yanısıra, GAÜ’nün sunmuş olduğu Yurt Dışı kampüslerinde eğitim fırsatı ve burs olanakları da öğrencilerin oldukça ilgisini çekti. Ayrıca,  Kıbrıs’ta yaşam ve kampüs hayatı konusunda da, öğrenciler ile bilgi paylaşımında bulunduk. Bu sene bizleri yalnız bırakmayan GAÜ Mezunlarınında stantımızda bizimle birlikte olması, aday öğrenciler üzerinde olumlu bir etki sağladı” dedi.
Akreditasyonlar


İletişim