GAÜ Rektörü Prof. Dr. Kutsal ÖZTÜRK; “DÜNYA İNSANI YETİŞTİRMEYE ODAKLIYIZ”

Tarih: 04/07/2017

"HEDEF; 130 ÜLKEDEN GELEN ÖĞRENCİLERİMİZDEN OLUŞAN KÜLTÜR ZENGİNLİĞİMİZİ, BM'NİN ÜYE SAYISI 193'E ULAŞTIRMAK"

Girne Amerikan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutsal Öztürk, hedeflerinin; sahip oldukları  130 Ülke Öğrencisi  ile" kültürler zenginliği" armonisi sunan GAÜ`nün,  önümüzdeki akademik yıllarda, Birleşmiş Milletler Teşkilatı`na üye ülke sayısı 193`ü yakalayarak, Kıbrıs Adası`nda "olağanüstü bir” birlikteliği, yine GAÜ Ruhu`na enjekte etmek olduğunu olduğunu söyledi.

KKTC’deki yüksek öğrenim imkanlarını tanıtan bir tv programında bir soruyu yanıtlarken "Biz; hep büyük bir aileyiz diye tanımlarız kendimizi, ve bunun gerçeklik payı vardır. Birbirimizle hep iletişim halindeyiz ve her sorunumuzu hep birlikte çözmeye gayret ederiz. Bu açılardan bir aile olmak, büyük bir önem arzeder bizler için. Ben, tabii çok sevdiğim müstakbel öğrencileri, bu ailenin bir parçası olabilmeleri açısından da rektörü bulunduğum üniversiteme davet ediyorum.” ifadelerini kullanan Prof. Dr. Kutsal Öztürk, “Öncelikle; Eğitim Yaşamlarının belki de en önemli yol ayrımına gelen tüm aday öğrencilerimin, arzu ettikleri gibi yollarına devam edebilmelerini diliyorum. Girne Amerikan Üniversitesi`ne yeni akademik yılda katılacak müstakbel öğrencilerimiz, geldikleri zaman görecekler ki; çok güvenli bir ortam burası; 130 değişik Dünya Ülkesi`nden gelmiş öğrencileri ile, bir armoni ortamı. Bu kültür birliğinde, farklılıklar içerisinde, farkındalık peşinde olan üniversitede olmanın ayrıcalıklarını yaşayacaklar.” şeklinde konuştu.

“DÜNYA İNSANI YETİŞTİRMEYE ODAKLIYIZ”

Dünya’yı saran tüm sıkıntıların  “hep birlikte” aşılabileceği anlamında da, GAÜ`deki birlikteliklerin  kendi ölçeğinde güven ve referans verdiğini vurgulayan Girne Amerikan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutsal Öztürk; “Kültürler mozaiğini oluşturan öğrencilerimiz; Dünya`daki birliğimize, beraberliğimize de çok büyük bir katkı sağlayacaktır. Özellikle, `Dünya İnsanı` yetiştirme doğrultusunda hareket ediyoruz, edeceğiz. `Dünya İnsanı` daima barışı düşünür. Dolayısıyla; `O İnsan` gelecek ile ilgili yaşamsal herşeyin, barışa ve birlikteliğe bağlı olduğu, çok güzel bir düşünceye sahiptir. Tüm adaylara, akretidasyonlar ilgili özenli olmasını da ayrıca öneriyorum. Tıpkı, Kurum olarak bizim gösterdiğimiz özen kadar. Üniversiteler için, kılavuz kitapçığında da akreditasyonlar bölümü önemli bir referanstır. Bu bağlamda; akreditasyon gücümüz ile  ayrıca gurur duyuyoruz.” dedi.

 

 
GAU American College GAU Dance Academy GAU Research Marine GAU SEM ELA Istanbul GAU Marine GAU INTEB


İletişim