AKPINAR, “Uluslararası Türk Dünyası’na Hizmet Ödülü”ne Layık Bulundu

Tarih: 03/01/2017

Türk Dünyası Yazarlar ve Sanatçılar Vakfı’nın (TÜRKSAV) "21. Uluslararası Türk Dünyası’na Hizmet Ödülleri"ne Layık Görülenler Listesi Açıklandı

Türk Dünyası Yazarlar ve Sanatçılar Vakfı’nın (TÜRKSAV) bu yıl; 21’inci kez tören ile sahiplerine vereceği,  "21. Uluslararası Türk Dünyası’na Hizmet Ödülü"ne layık görülen kişi, kurum ve kuruluşlar listesi  açıklandı.

GAÜ Kurucu Rektörü ve Yöneticiler Kurulu Başkanı Serhat Akpınar da; Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ile Türk Dünyası’na  gerçekleştirmiş olduğu yatırım ve eğitim katkılarından dolayı; TÜRKSAV`ın "21. Uluslararası Türk Dünyası’na Hizmet Ödülleri"ne layık görülen seçkin kişiler arasında yerini  aldı.

TÜRKSAV Yönetim Kurulu Başkanı Yahya Akengin, Vakıf Merkezi’nde gerçekleşen basın toplantısında, Türk Kültürü ortak paydasından hareket ile; Verilen ödüllerin, Türkiye başta olmak üzere,  Makedonya, Kazakistan, Azerbaycan ve pek çok ülkede yapılan  törenler  ile,  21 yıldır sahiplerini bulduğunu belirtti. Akengin; Türksav Ödülleri’nin; Türk Dünyası’nın; çok önemli bir motivasyon öğesi ve onurlandırma misyonu olduğunu da kaydetti.
GAU American College GAU Dance Academy GAU Research Marine GAU SEM ELA Istanbul GAU Marine GAU INTEB


İletişim