GAÜ’de Okul Öncesi Öğretmenliği Kariyer Günleri

Tarih: 27/04/2015

Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) 30’uncu  yılını kutladığı 2014-2015 Akademik yılında düzenlediği etkinliklere bir yenisini daha ekliyor.

 

GAÜ Okul Öncesi Öğretmenliği Bölümü, 28 Nisan’da düzenlenecek Kariyer Günleri’nde öğrencileri ile buluşmaya hazırlanıyor.

 

Girne Amerikan Üniversitesi Spectrum Kongre Salonu’nda saat 15:00’te başlayacak kariyer günleri etkinliği 2 saat sürecek.


Önemli bilgiler aktarılacak

 

“Okul öncesi öğretmenliği bölümünde okuyan öğrencileri gelecekte neler bekliyor?” sorusu üzerine şekillenecek etkinlikte toplamda altı konuşmacı söz alarak, bölüm öğrencilerinin mezun olduktan sonra kendilerini ne tür seçeneklerin beklediği ve mesleki yaşamlarında ne tür sorunlarla karşılaşabilecekleri konusunda bilgi verilecek.

 

Etkinlikte kamu okullarında görev yapan bir yönetici ile öğretmen; özel okul öncesi kurumlarında çalışan bir yönetici ve öğretmen; okul öncesi alanında çalışmaları bulunan bir akademisyen ve yüksek lisansını yapmakta olan GAÜ okul öncesi öğretmenliği eski mezunlarından bir konuşmacı katılacak.

 

Konuşma yapacak kişiler şunlar: Eda Mısırlıoğlu, Pembe Atun, Çağla Billur, Özge Hulusiağa, Seçil Arslan ve Azize Ummanel


Ummanel’in açıklaması

 

GAÜ Okul Öncesi Öğretmenliği Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Azize Ummanel’in  verdiği bilgiye göre bu etkinlik sayesinde bölüm öğrencileri mezun olduktan sonra kendilerini ne tür seçeneklerin beklediği ve mesleki yaşamlarında ne tür sorunlarla karşılaşabilecekleri konusunda bilgi sahibi olabilecekler.

 

Okul öncesi öğretmenliği bölümü öğrencileri için düzenlenecek etkinlik, kariyerlerine okul öncesi öğretmeni olarak devam etmek isteyen herkese açık olacak, meslek liseleri çocuk gelişimi bölümlerinde okuyan öğrenciler, üniversite yaşamlarında GAÜ okul öncesi öğretmenliği bölümünü tercih etmeyi düşünen öğrenciler ve bu alan hakkında bilgi almak isteyen herkes etkinliğe katılabilecek.

 
GAU American College GAU Research Marine GAU SEM GAU Marine GAU INTEB


İletişim